13. UHER festival – odstartoval druhý rok tohoto projektu VFA

13. UHER festival – odstartoval druhý rok tohoto projektu VFA

V úterý 15.1.2019 si poprvé v tomto roce daly v Zašové dostaveníčko týmy FC Zubří, SK Hranice, TJ Valmez a domácí VFA, aby spustily druhý ročník projektu VFA – UHER festival – pro děti MŠ (2012 a ml.).

Děti různého věku a fotbalových zkušeností sehrály proti sobě cca 100 minut v plném nasazení v systému 3+0. Padalo plno gólů a každý z nich doprovázela nejen radost střelce, ale i spoluhráčů.

Jako organizátor turnaje bych rád po roce trvání tohoto projektu vyzdvihl pár bodů:

Přístup a pomoc rodičů a to nejen na turnaji, ale i při práci ve svých klubech, protože jde vidět, že z několika tatínků se postupně stávají trenéři, odhodlaní pomáhat nejen rozkvětu svého dítěte, ale i svého mužstva. Navíc ctí nové směry a mají chuť se učit a inspirovat.

Díky systému hry 3+0 již nyní pozorujeme, že děti, které prošly školičkou a hrály tímto systémem, jsou nyní silnější na balónu. Nebojí si ho i ve vyšší kategorii vzít a jít na bránu – a když to zkazí – tak co? Nejde o život. A tudy jde moderní fotbal.

Trenéři, co se dali na tuhle cestu, chápou důležitost toho, že to má děti v první řadě bavit. Navíc jsme vytvořili partu, která si rozumí a to může být dobrý začátek spolupráce i ve vyšších kategoriích, kdy děti budou postupně odcházet (a to bohužel nezměníme).

To vše jsou myšlenky VFA, které se díky účastníkům a trenérům tohoto projektu daří naplňovat, protože jen spolupráce může pomoci v rozkvětu fotbalu na Valašsku.

Závěrem si dovolím výzvu pro ostatní trenéry z okolí – přidejte se, hledejme společnou cestu! Nejde o výsledky, jde o děti! Fotbal vymírá odspodu. Dříve každý druhý kluk z vesnice hrál fotbal a co nyní 🙂

Fofogalerii najdete zde: https://skz1926.rajce.idnes.cz/UHER_festival_2019_HT_2/

 

 

 

Vašek Vinkler
Vašek Vinkler
vac.vinkler.81@gmail.com