Herní praxe

My ve VFA víme, že každá minuta na hřišti, každý dotek s míčem je krokem vpřed. Proto organizujeme ročně desítky fotbalových akcí sestavených tak,  aby se herní zátěž rovnoměrně rozdělila mezi všechny hráče akademie. Není cílem vyhrávat turnaje, ale posouvat děti kupředu. Proto u nás nikdo nevysedává na lavičce.

Desítky turnajů v hale i venku

Megaserii prestižních halových turnajů doplňujeme na trávě velkolepými mezinárodními turnaji  jako je MFTM a X-Games.

Kromě série  domácích turnajů VFA pořádá pravidelná setkání mládežnických základen předních městských a ligových týmů, kde hráči z Valašska měří síly se svými vrstevníky.

Jedna z našich srdcovek: otevřený projekt určený dětem předškolního věku bez nutnosti patřit do některého z klubů. Kdo příjde – hraje!

Mezinárodní fotbalový turnaj mládeže

Mezinárodní Fotbalový Turnaj Mládeže – MFTM – je svátkem pro VFA, kdy v Zašové změří síly více než 20 mládežnických týmu předních ligových týmů z České republiky, Slovenska, Polska a Rakouska. V roce 2018 byla tato akce společně se svým mladším bratrem X-Games zařazena do Valašského týdne fotbalu.

Tréninky

Ve VFA nehledíme na věk, ale na individuální posun hráče v tréninku. Proto realizujeme koncept specializovaných tréninků. Škála možností je široká, tréninky jsou rozloženy do jednotlivých tréninkových dnů a jsou otevřeny všem.

Mládežnické odpoledne

Otevřené tréninky pod vedení trenérů mládeže z ligových klubů a akademií. Projekt je určen dětem i trenérům.

VFA nabízí hráčům kromě běžných tréninkových jednotek i tréninky s konkrétním zaměřením – Atletický trénink, Brankářský trénink, Coerver.

Projekt pro děti v mateřských školkách. Zábavnou formou vede děti k pohybu v rámci hodin strávených v MŠ.

Spolupráce

My ve VFA chceme lepší budoucnost fotbalu. Neustále hledáme podobně smýšlející lidi a vytváříme příjemný prostor, ve kterém můžeme společně pracovat. Pro naše děti.  

Workshopy a semináře

Ve VFA kromě pravidelných workshopů s rodiči či hráči pořádáme také semináře s odborníky pro širokou veřejnost. Témata jsou různá, spojuje je zaměření na správný vývoj dítěte.

Návštěvy v ligových mužstvech

Hráči VFA mají možnost nahlédnout pod pokličku a zúčastnit se aktivit mládežnických mužstev FC Baník Ostrava, SK Sigma Olomouc a RFA. Hráči VFA jsou také pravidelně zváni na nástupy utkání naší nejvyšší ligové soutěže.

Partnerské kluby

Kromě projektu Partnerské Kluby FCB Akademie rozvíjí VFA spolupráci se zajímavými kluby v Čechách i na Moravě, na Slovensku či v Polsku. Cílem je vytvořit s okolními kluby partnerství, která budou dlouhodobým přínosem pro valašský fotbal.

Magazín

  • V sobotu 18.5.2019 se Valašská fotbalová akademie účastnila krásného turnaje v Jarcové. Organizátoři turnaje v čele s Tomem Drábkem  si zaslouží pochvalu za skvělou organizaci, ovoce pro hráče, i objednané počasí. V nabitém dni si kluci z VFA zahráli proti FC Baník Ostrava, FC Fastav...

  • V sobotu 18.5.2019 se Valašská fotbalová akademie účastnila krásného turnaje v Jarcové. Organizátoři turnaje v čele s Tomem Drábkem  si zaslouží pochvalu za skvělou organizaci, ovoce pro hráče, i objednané počasí. V nabitém dni si kluci z VFA zahráli proti FC Baník Ostrava, FC Fastav...

  • V pátek 17.5.2019 od 15.30 – 19.30 opět navštívili VFA trenéři z SK Sigmy Olomouc Jan Morcinek, Martin Klimek a Martin Jurča, aby ukázali prvky z tréninku ligových mládežnických týmů v kategorii školiček a mladší přípravky.  Za dobu návštěvy ve spolupráci s šéftrenérem Valašské fotbalové...

  • V pondělí proběhnul na hřišti SK Zašová další z tréninků VFA, tentokrát pro ročník 2010-2012. Za anglického fotbalového počasí  si kluci vyzkoušeli/zopakovali/naučili : střelbu přímým nártem, krabí běh hru 1:1. Samozřejmě nechyběl klasický fotbálek s trenéry 4+1. Ve hře si kluci zopakovali zásady VF