Herní praxe

My ve VFA víme, že každá minuta na hřišti, každý dotek s míčem je krokem vpřed. Proto organizujeme ročně desítky fotbalových akcí sestavených tak,  aby se herní zátěž rovnoměrně rozdělila mezi všechny hráče akademie. Není cílem vyhrávat turnaje, ale posouvat děti kupředu. Proto u nás nikdo nevysedává na lavičce.

Desítky turnajů v hale i venku

Megaserii prestižních halových turnajů doplňujeme na trávě velkolepými mezinárodními turnaji  jako je MFTM a X-Games.

Kromě série  domácích turnajů VFA pořádá pravidelná setkání mládežnických základen předních městských a ligových týmů, kde hráči z Valašska měří síly se svými vrstevníky.

Jedna z našich srdcovek: otevřený projekt určený dětem předškolního věku bez nutnosti patřit do některého z klubů. Kdo příjde – hraje!

Mezinárodní fotbalový turnaj mládeže

Mezinárodní Fotbalový Turnaj Mládeže – MFTM – je svátkem pro VFA, kdy v Zašové změří síly více než 20 mládežnických týmu předních ligových týmů z České republiky, Slovenska, Polska a Rakouska. V roce 2018 byla tato akce společně se svým mladším bratrem X-Games zařazena do Valašského týdne fotbalu.

Tréninky

Ve VFA nehledíme na věk, ale na individuální posun hráče v tréninku. Proto realizujeme koncept specializovaných tréninků. Škála možností je široká, tréninky jsou rozloženy do jednotlivých tréninkových dnů a jsou otevřeny všem.

Mládežnické odpoledne

Otevřené tréninky pod vedení trenérů mládeže z ligových klubů a akademií. Projekt je určen dětem i trenérům.

VFA nabízí hráčům kromě běžných tréninkových jednotek i tréninky s konkrétním zaměřením – Atletický trénink, Brankářský trénink, Coerver.

Projekt pro děti v mateřských školkách. Zábavnou formou vede děti k pohybu v rámci hodin strávených v MŠ.

Spolupráce

My ve VFA chceme lepší budoucnost fotbalu. Neustále hledáme podobně smýšlející lidi a vytváříme příjemný prostor, ve kterém můžeme společně pracovat. Pro naše děti.  

Workshopy a semináře

Ve VFA kromě pravidelných workshopů s rodiči či hráči pořádáme také semináře s odborníky pro širokou veřejnost. Témata jsou různá, spojuje je zaměření na správný vývoj dítěte.

Návštěvy v ligových mužstvech

Hráči VFA mají možnost nahlédnout pod pokličku a zúčastnit se aktivit mládežnických mužstev FC Baník Ostrava, SK Sigma Olomouc a RFA. Hráči VFA jsou také pravidelně zváni na nástupy utkání naší nejvyšší ligové soutěže.

Partnerské kluby

Kromě projektu Partnerské Kluby FCB Akademie rozvíjí VFA spolupráci se zajímavými kluby v Čechách i na Moravě, na Slovensku či v Polsku. Cílem je vytvořit s okolními kluby partnerství, která budou dlouhodobým přínosem pro valašský fotbal.

Magazín

  • VFA zorganizovala během května a června  několik akcí formou UHER festivalů. Jedná se o otevřený projekt na podporu rozvoje nejmladších fotbalistů ve smyslu ,, kdo přijde – hraje“. Na Valašsku a Novojičínsku se projektu zúčastnilo přes dvě desítky klubů a v arénách se utkalo celkem přes...

  • VFA zorganizovala během května a června  několik akcí formou UHER festivalů. Jedná se o otevřený projekt na podporu rozvoje nejmladších fotbalistů ve smyslu ,, kdo přijde – hraje“. Na Valašsku a Novojičínsku se projektu zúčastnilo přes dvě desítky klubů a v arénách se utkalo celkem přes...

  • Poslední turnaj v sezóně pro ročníky 2012 jsme absolvovali v neděli 23.6.2019 v Příboru a díky účasti slovenského Juventusu Žilina se tak jednalo o turnaj mezinárodní. Přechod ze systému 3 proti 3 bez brankářů na 4+1 s brankami 5x2m byl pro mladší kluky zejména v...

  • Třetí červnová sobota 15.6.2019 patřila na Dolní Bečvě fotbalovému turnaji ROBE X-GAMES 2019. Akci zorganizovala Valašská Fotbalová Akademie (VFA) ve spolupráci s FC Dolní Bečva. Zúčastnilo se 36 týmů ročníku 2011 a mladších z Česka, Slovenska a Polska. Nechyběly ani takové hvězdné kluby jako AC Spa