21. UHER festivalem v Krhové jsme odstartovali UHER festival TOUR 2019

21. UHER festivalem v Krhové jsme odstartovali UHER festival TOUR 2019

V letošním roce se VFA za neodmyslitelné podpory společnosti UHER company pustila do spolupráce s kluby na Valašsku a Novojičísku a přenesla hostování UHER festivalů do obcí a měst těchto regionů.

VFA se rozhodla nedržet tento projekt striktně v Zašové a podpořit rozkvět dalších klubů v oblasti práce s nejmenšími dětmi. Společně se zapojenými kluby si slibujeme podporu náboru nejen v pořádajícím klubu, ale i v klubech v jejich blízkém okolí.

V každém novém místě, kde se UHER festival bude pořádat, se musí zachovat základní myšlenka celého projektu směrem k dětem, kteří nejsou hráči zúčastněných klubů: ,,Kdo přijde – hraje“.

Prvním klubem, který s patřičným nadšením přijal tuto formu spolupráce s VFA, byla TJ Jiskra Krhová, kde kluci svou pílí a nadšeným přístupem do všeho, co dělají pro děti, uspořádali 21. UHER festival – JISKRA Cup na svém hřišti. Ve sváteční den 8.5.2019 se do Krhové sjely nejen týmy, které festivaly navštěvovali již v loňském roce (SK Hranice, TJ Nový Jičín, FC Zubří), ale i základny, které atmosféru tohoto projektu přijely načerpat poprvé (FC Rožnov p.R., TJ Sokol Jarcová, SK BESKYD Frenštát p.R. a nebo TJ Sokol Kateřinice).

Dovolím si tvrdit, že hostování se borci z Krhové ujali velice zodpovědně a výsledkem byla povedená akce, kterou dokazuje nejen konkrétní zpětná vazba od trenérů, ale i nadšení a radost dětí a spokojenost fandících rodičů.

V jarní části zavítá projekt do Příbora, Rožnova, poté se vrátí na skok do Zašové a další místa jsou v jednání. Již nyní připravujeme termíny a jednáme o místech pro podzimní část UHER festival TOUR.

Těšíme se na Vás na dalším UHER festivalu. 🙂

 

Vašek Vinkler
Vašek Vinkler
vac.vinkler.81@gmail.com