8. UHER festival – poslední na trávě v roce 2018

8. UHER festival – poslední na trávě v roce 2018

V sobotu 20.10.2018 jsme uzavřeli sérii UHER festivalů na trávě pro rok 2018. Během všech 9 setkání (včetně speciálu v rámci X-games), kterých se průměrně účastnilo na 70 dětí předškolního věku, jsme mohli sledovat a ocenit snahu a bojovnost těch nejmenších.

Celý projekt byl po celou dobu nabízen všem dětem z Valašska, ať již komunikací s trenéry jednotlivých týmů nebo propagací napřímo rodičům. Nakonec celý projekt naplnil očekávání a zúčastnily se děti ze Zubří, Valašského Meziříčí, Vsetína, Valašské Bystřice, Vigantic, Hrachovce, ale i jednotlivci z Rožnova nebo Vidče. Přivítali jsme také týmy z Nového Jičína, Hranic či Příbora. Dostáli jsme tak myšlenky UHER festivalu: „Kdo přijde – hraje“.

Podstatou projektu bylo: hrát bez výsledků, bez rozhodčích – neřešit, kdo je lepší nebo kdo víc umí – srovnávat děti ve věku, kdy ještě nemají tolik herní praxe (kolikrát musí hrát na tréninku se staršími, ale poté nemají tolik dotyků s míčem) – hrát bez brankáře, aby padalo co nejvíce gólů – na hřišti s mantinely, aby se děti co nejvíce „potkávaly“ s balónem – prostě udělat všechno, aby děti měly radost ze hry a zamilovaly se do FOTBALU!

Odkazy na galerie z posledních UHER festivalů zde:

https://skz1926.rajce.idnes.cz/UHER_festival_2018-8/

https://skz1926.rajce.idnes.cz/UHER_festival_2018-9/

 

Vašek Vinkler
Vašek Vinkler
vac.vinkler.81@gmail.com