AUSTIN FUTURE CUP 2021 V Liptále

AUSTIN FUTURE CUP 2021 V Liptále

Poslední prázdninovou sobotu se v Liptále potkaly přední mládežnické fotbalové týmy ročníků 2012, aby poměřily své síly na Austin Future Cupu 2021.
Tento turnaj se stal vrcholem roční spolupráce Valašské fotbalové akademie (VFA) a FK Liptál za podpory generálních partnerů AUSTIN Detonator s.r.o. a obce Liptál.

Do Liptálu zavítali zástupci ze všech krajů Moravy a doplnili je týmy ze Slovenska. Mezi zástupci nechyběly týmy jako SK Sigma Olomouc, FC Fastav Zlín, AS Trenčín, SFC Opava, FC Zbrojovka Brno, a další vynikající týmy, včetně domácího FK Liptál.
Přesto, že přípravy probíhaly během deštivých dnů, turnaji se nakonec typické anglické podmínky vyhnuly a počasí se spokojilo jen s jednou přeháňkou v jinak slunečném dni.

Pořadatelé navázali na historii a osvědčený model turnajů VFA – ve dvou základních skupinách se bojovalo o postup do dvou finálových skupin. Prvních osm týmů pak sehrálo tzv. Ligu mistrů, týmy na 9. a 16. místě pak Premier league. Pro účastníky tak byla připravená velká porce herních minut (165 minut) s rozmanitým spektrem soupeřů. Každý tým měl za sebou 11 kvalitních zápasů plných hry „na hraně “ sil ve vysokém tempu. Organizátoři, rodiče a ostatním dobrovolníci z Liptálu připravili pravou fotbalovou kulisu a zajistili pro návštěvníky komfortní a pohostinné prostředí.
Vítězem FC21 Premiere League se stali borci z SFC Opava 1 těsně před FC Fastav Zlín. V FC21 Lize Mistrů zase vítězný pohár pozvedl tým AS Trenčín, který jen o počet vstřelených gólů za sebou v závěsu nechal FC Zbrojovku Brno a SK Sigmu Olomouc.Jak je dobrým zvykem na turnajích VFA, všichni hráči si díky sponzorům odvezli dárek a někteří z nich i individuální ocenění „Tahoun týmu“ nebo „Hrdina týmu“. Současně byl vyhlášen i nejlepší střelec turnaje, jímž se stal hráč vítězného týmu AS Trenčín, který měl na kontě úžasných 26 gólů.
Závěrem chceme poděkovat všem sponzorům a partnerům za finanční i věcnou podporu, organizátorům a dobrovolníkům za skvělou přípravu i čas, který tomuto turnaji a jeho účastníkům věnovali. Již teď se těšíme na další ročník.

Sérii fotek z turnaje z objektivem Jany  Vráblíkové  naleznete zde:  https://javrml.rajce.idnes.cz/AUSTIN_FUTURE_CUP_2021%2C_28.8.2021%2C_Liptal

Vašek Vinkler
Vašek Vinkler
vac.vinkler.81@gmail.com