Eon CUP 2017 – Naše fotbalové naděje rozdávaly radost

Eon CUP 2017 – Naše fotbalové naděje rozdávaly radost

Kvalifikační kolo fotbalového turnaje E.ON Junior Cup 2017 pro hráče do 10 let hostil 28.5.2017 areál v Háji ve Slezsku. Vítěz této kvalifikace postupoval na Velké finále do Českých Budějovic. Tohoto velkého turnaje pro 24 týmů se zúčastnil také výběr starší přípravky TJ Zašová.
První část turnaje kluci zvládli bezchybně a postoupili s plným počtem bodů do finálové skupiny. Zde se střetli také s budoucím finalistou – týmem Frýdku-Místku. Do semifinále mezi poslední 4 týmy nám chyběl jen krůček a to 1 bod. Konečný součet bodů ve finálové skupině znamenal čtvrté místo a poslal nás tím do souboje o 7.místo s týmem z druhé finálové skupiny.
Našim soupeřem byl Vítkov a zápas skončil 1:1. O vítězi musely rozhodnout pokutové kopy. Šťastnější byl soupeř a my získali 8.místo z 24 týmů.
Naši kluci předvedli skvělé výkony, kterých si všimli také pořadatelé turnaje. Jako důkaz skvělých výkonů byla pozvánka na další kvalifikaci E.ON Junior Cupu tentokrát v Bystřici p.H. Tuto pozvánku dostal kromě nás už jen poražený tým z finále, tj. MFK Frýdek-Místek.
Za 14 dní jsme měli možnost pokusit se znovu změřit síly s nejlepšími týmy z jižní Moravy. Tentokrát to bylo v neděli 11.června 2017 v Bystřici pod Hostýnem. Opět tým ukázal své kvality a postoupil do finálové skupiny, kde jsme dokázali s budoucími vítězi turnaje remizovat 0:0. Konečný součet bodů znamenal opět čtvrté místo ve finálové skupině a boj o 7.místo. Tentokrát jsme dokázali soupeře z druhé finalové skupiny porazit a získat tak 7.místo.
Tým TJ Zašová potvrdil, že patří mezi TOP týmy na Moravě, jak hrou tak i fanoušky, kteří skvěle hlasem i bubny podporovali náš tým. Na Zašovou tak pořadatelé i týmy z Háje a Bystřice hned tak nezapomenou. 🙂

Ondřej Koňařík
Ondřej Koňařík
ondrej.konarik@gmail.com