Expedice Šardice

Expedice Šardice

Dne 15.června jsme se spolu s rodiči a dětmi vydali netradičně – vlakem – na víkendový výlet spojený s fotbalovým turnajem do Šardic. Děti si cestu vlakem užily vzhledem k tomu, že většinou na zápasy jezdíme spíše auty. Po podvečerním příjezdu jsme se ubytovali a šli si prohlédnout okolí fotbalového areálu.
V sobotu ráno, nabití energií po skvělé snídani, se naši malí šampioni nedočkavě vrhli poklusem, v těsném závěsu trenéra, směrem k hřišti. Tam je čekal 6-ti hodinový fotbalový turnaj s týmy z okolních měst a obcí – jako MFK Hodonín, FC Znojmo nebo 1.FC Slovácko. Během přestávek mezi zápasy, děti využily skákacího hradu a připravené tomboly pro všechny zúčastněné. Počasí nám přálo, góly padaly jeden za druhým, zda do naší či soupeřovy branky nebylo vůbec důležité, jako radost dětí ze hry, kde si mohly změřit své síly s protihráči, předvést své dovednosti a schopnosti, co se doposud naučili. Vrcholem turnaje bylo vyhlášení, kde každý dostal medaili za skvěle podaný výkon a za tým jsme obdrželi i pohár, který už má své místo na poličce mezi ostatními. 🙂
Po krátkém odpočinku, kdy jsme posvačili, nás děti vyzvaly ještě k fotbalovému zápasu mezi rodiči a dětmi a jak už to bývá, klasicky po zápase všichni běží do sprch, tak naši malí „špekulanti“ nemeškali a využili společného sprchování a dovádění na hřišti u spuštěného zavlažovacího systému. Určitě to byl pro ně zážitek větší než z klasické sprchy, vzhledem k tomu, že ani jednomu se odtud nechtělo. Navečer jsme opekli pár špekáčků, zazpívali, zakřičeli náš vítězný zápasový pokřik, aby na nás měli v Šardicích vzpomínku. Poté si někteří i zatančili u ohniště a šli jsme spát.
V neděli ráno nás totiž čekal ještě dopolední zápas s MFK HODONÍN. Po zápasu jsme sbalili tašky, zašli na oběd a hurá domů. Někteří měli ještě možnost svézt se k vlaku ještě s místními hasiči. Cesta zpátky už ubíhala rychle, někteří byli smutní, že to tak rychle uběhlo a raději by si pobyt prodloužili, ale jelikož už jsme měli koupeny zpáteční jízdenky, museli jsme se vrátit všichni. Věřím, že většina bude mít nezapomenutelné zážitky a rádi si vzpomenou na první víkendový výlet s fotbalovou školičkou ze Zašové.
Veliké poděkování patří především trenérovi Vaškovi za skvěle zorganizovaný výlet, se kterým si jistě dal tu práci. Děkujeme a těšíme se na další společné výjezdy a zážitky.
Vašek Vinkler
Vašek Vinkler
vac.vinkler.81@gmail.com