Fotbalový festival pro nejmenší – bez výsledků a stresu – jen radost ze hry !!!

Fotbalový festival pro nejmenší – bez výsledků a stresu – jen radost ze hry !!!

V neděli 5.11.2018 proběhl ve sportovní hale při ZŠ Zašová Festival fotbalu pro kluky ročníku 2010 a ml. v rámci programu Partnerských klubů FC Baník Ostrava. Nehrálo se na výsledky ani o ceny, ale zejména pro radost z pohybu a vstřelených gólů. Tato myšlenka se pozitivně projevila na atmosféře turnaje, která byla naplněna fanděním a podporou malých fotbalistů. Odměnou pro všechny byly utkání, ve kterých padlo v průměru 10 branek na zápas.
Na 2 hřištích se utkalo 8 týmů systémem každý s každým. Během 14 kol padlo více než 250 gólů, což zní jako z fotbalového snu. Dívky i kluci slavili každý gól a po závěrečném hvizdu v posledním utkání chtěli ještě všichni pokračovat dále.
Rodiče byli informováni, že se nehraje o umístění, ceny a poháry a proto ta nálada byla přátelská. Kluci a holky v hale podávali neskutečné výkony a bylo vidět, že tuto hru milují. Trenéři se zaměřili pouze na dovednosti svých hráčů a tím se kluci učili hrát fotbal.
Velké díky patří partě nadšenců z klubu SK Zašová 1926, že takový pohodový turnaj dokázali uspořádat. Čím více klubů se „nakazí“ naší filosofií nehrát v těchto kategoriích na výsledky, ale jen pro radost z fotbalu, tak tím lépe pro Český fotbal. 🙂
Účastníci :
1.SK Vigantice
2.SK Zašová 1926
3.Slovan Ostrava
4.FC Baník Ostrava future team
5.Baník Albrechtice
6.SK Bludovice
7.TJ Val. Meziříčí A
8.TJ Val. Meziříčí B

Vašek Vinkler
Vašek Vinkler
vac.vinkler.81@gmail.com