Jarní soustředění VFA Kyčerka 2019

Jarní soustředění VFA Kyčerka 2019

V pátek 5.4.2019 před 14.00 se na nádraží v Zašové sešlo 24 kluků a 4 trenéři. Soustředění se zúčastnili hráči z ročníků 2012 až 2006, tj. od 6-letých až po 13-leté. Kluci naposledy objali rodiče a pak nastoupili do vlaku směr Valašské Meziříčí-Vsetín-Velké Karlovice. Po příjezdu do cílové destinace následovalo půl hodinky cesty na Chatu Kyčerka, vybalení věcí, povlečení postelí a příprava na první výšlap. Před chatou trenéři rozdělili kluky do 4 týmů tak, aby v každém týmu byli zástupci každého ročníku. Kluci si sami vymysleli názvy týmů: FUFU Hunters, Kobry, Originální fotbalisti a Medvědi. Za chvíli jsme už stoupali směr Javorníček. V průběhu stoupání si kluci vyzkoušeli několik týmových her (sbírání šišek, vyjmenování členů týmu apod.) Po dobytí Javorníčku následoval sestup ke sjezdovce Kyčerka, kde si kluci mohli vyzkoušet běh nebo klouzání po sněhu dle vlastního výběru. Po večeři je čekal první kvíz a pak večerka.
Druhý den ráno 6.4.19 nemohli někteří kluci nedočkavostí ani dospat. Vstali hodinu před budíčkem a probírali, co je v sobotu čeká. Den začal rozcvičkou a alpským fotbalem na sněhu napříč kopcem. Po vydatné snídani a krátkém oddechu na trávení jsme se připravili na celodenní výšlap na Ztracenec. Jemný déšť ani chlad nás nemohly zastavit. Vybaveni termoprádlem a pláštěnkami jsme vyrazili. Kluci se vzdálenosti 20 km nezalekli a nastavili od začátku výborné tempo. To asi díky zprávě, že na vrcholu Ztracence budeme opékat špekáčky. Čím jsme byli výše, tím více sněhu jsme pod nohama měli. Navíc se přidala mlha, že by se dala krájet. Naštěstí na vrcholu dokázal kluci jako na povel najít dostatek dřeva a jejich sen o opékání se naplnil. Po naplnění žaludků jsme se vydali sněhem zpět. Kluci ještě tempo zvýšili a my dorazili do Karlovic s úvodním hvizdem mistrovského utkání mužů. Trenéři mohli sledovat úroveň krajské přeboru a co dělali kluci? Hráli další hodinu a půl fotbal !!! Po návratu na základnu čekala kluky další výborná večere od paní kuchařky. O kvalitě kuchyně vypovídá, že kluci snědli všechny porce včetně těch navíc a všichni odevzdávali čisté talíře. Večer proběhl Velký kvíz, ve kterém se rozhodovalo o vítězi až při poslední otázce, kterou ve 22.00 zadával na dálku telefonicky trenér mladší přípravky Bob Pobořil. A pak hajdy do postelí, protože v neděli nás čekal náročný přechod Čarták – Hážovské Díly – Rožnov pod Radhoštěm.
V neděli 7.4.19 jsme se probudili do úplného ticha. Po sobotní výpravě a kvízu ještě všichni spali. To nádherné ticho rušil jen zpěv ptáků a zurčení tajícího sněhu na svahu sjezdovky. Kluky čekal po ránu výběh na sjezdovku a snídaně. Pak se rychle sbalit, naházet Vendulce bagáž do auta, popřát jí k svátku a poděkovat paní domácí za ubytování a stravu. A pak hurá na autobus na Čarták. Vše jsme stihli a v 11.00 jsme vyráželi z Čartáku směr Rožnov. Kluci opět nezklamali a stačili v tempu hrát šiškovou válku, kácet stromy a hledat sníh. V průběhu cesty energie opadávala, ale přesto kluci došli až do Rožnova, kde na zastávce měli poslední rozhodující hru o prvenství v třídenní soutěži. Cílem bylo sestavit nejdelší řetěz, což se povedlo Originálním fotbalistům. Pak hop do autobusu a následovalo vyhlášení v Pizzerii U Václava v Zašové. Tam kluci dostali 10 velkých pizza talířů a k tomu poděkování za výbornou reprezentaci VFA Zašová: všude byli chváleni, jak umí zdravit, všechno snědli, vzájemně si pomáhali a při výšlapech všichni drželi tempo a dobrou náladu. Zkrátka prima parta, jak má na fotbale být. Už se všichni těšíme na podzimní soustředění.
Okolo 17.hodiny si rodiče vyzvedávali veskrze unavené, ale šťastné kluky. Na digitální technologie během 3 dnů snad úplně zapomněli a bavil je pobyt v přírodě a mezi kamarády v reálném světě.
Děkuji tímto také:
– Vendulce Golasovské za odvoz bagáže v neděli z Velkých Karlovic do Zašové
– „Marečkovi“ Vašendovi za logistický servis a pomoc při realizaci výšlapů (zásobování, měření kilometrů, GPS)
– Liborovi Koňaříkovi za reportáže z průběhu VFA soustředění – vše můžete je najít na Facebooku >>  https://www.facebook.com/vfazasova/
– Tomovi Golasovskému za koordinaci a organizaci celé akce včetně zajištění přepravy a ubytování
Ondřej Koňařík
Ondřej Koňařík
ondrej.konarik@gmail.com