KEMP VFA léto 2020

KEMP VFA léto 2020

DEN 1. – Po 10.8.2020

VFA Kemp léto 2020 začíná – výletem do Kopřivnice. Vlakem jsme ,,dobro došli“ v ranních hodinách do Kopřivnice a hned první zastávka se neobešla bez fotbalu. Poté následovala návštěva muzea veteránů a přesun na koupaliště. Relax ve vodě přišel vhod a dodal síly na odpolední program. Zahráli jsme si diskgolf a navštívili Skautské a lezecké centrum VANAIVAN, kde jsme pod vedením instruktorů vylezli do výšek.

DEN 2. – Ut 11.8.2020

VFA Kemp léto 2020 pokračovalo Olympijskými hrami pro děti v Rožnově p.R. Tento den, který jsme připravili společně s FC Rožnov pod Radhoštěm a Středisko volného času Rožnov p.R. se zapojili i děti mimo kemp, a tak nebylo o soupeření nouze. Děti předvedli parádní výkony v mnoha různých disciplínách.

DEN 3. – St 12.8.2020

V tento den jsme se vrátili k fotbalové přípravě a na Dolní Bečvě proběhl dvoufázový trénink, jak pro r. 2013 až 2011, tak pro hráče nar. 2010 až 2008 ( ti po celé prázdniny mají jednodenní VFA kempy). Obě tréninkové jednotky pro obě skupiny byly v režii kvalitních trenérů – Ondry Koňaříka (1. polovina) a a druhá polovina pod vedením Zdeňka Grygara a Daniela Staskeviče z Czech Soccer Academy. Trenéři předvedli skvělou práci s hráči a i přes rozdílné výkonnostní dispozice mělo celé dopoledne náboj a kluci pro něj shodně našli jedno hodnotící slovo ,,SUPER.“ Po tak náročném dopoledni byla jednoduchá volba programu na odpoledne – koupaliště. S ohledem na panující vysoké teploty celého týdne – určitě ta nejlepší volba.

DEN 4. – Čt 13.8.2020

Ani další den nebylo nouze o nové zážitky. I když původní plán dne se měl odehrávat úplně jinak, náhradní alternativa dne dopadla nakonec na výbornou – posuďte sami: Ráno jsme se vydali busem na Čerťák a přes Kotlovou jsme po asi 10km túře (lesem a chládkem) došli až na Hutisko – Solanec. Po obědě následoval relax na místním koupališti a měl pomoci načerpat síly do závěrečné části dne – trénink s Honzou Frydrychem, který rozjíždí satelit Akademie FC Baník Ostrava ve Viganticích. Jan Frydrych opět předvedl perfektně připravený a provedený trénink. Až s obdivem jsme zírali, kde kluci berou sílu i po tak náročném dni – asi jim dodali motivaci René Bolf a Milan Baroš – legendy českého fotbalu, kteří je přišli na trénink podpořit. Hráči VFA si nechali podepsat snad vše co bylo možné. O půl osmé jsem odjížděli domu utaháni, ale spokojeni. 

DEN 5.  – Pá 14.8.2020

VFA Kemp léto 2020. Jak se říká: ,,závěr patří mistrům.“ A bylo tomu doslova. Na pátek jsme společně s TJ Valašské Meziříčí připravili projekt ,,Festival 2 v 2 pro fotbalové naděje z Valašska“. Opět jsme chtěli ať se do akce zapojí i děti mimo kemp. Povedlo se a nakonec se zúčastnilo akce na stadionu ve Valašském Meziříčí na 25 dětí (dojeli i 2 hráči ze Slovácka). Hra se odvíjela v rychlém tempu (2x3min hry v aréně), takže nebyl čas vydechnout. Po obědě došlo na odměny, a to nejen za odehrané výkony na festivalu, ale i za celý VFA Kemp léto 2020. Všem účastníkům kempu nabídli evropské ,,velko-kluby“ angažmá a tak se mnoho z nich bude v pondělí stěhovat například do Barcelony, Mnichova, Paříže či Londýna. Nesmím zapomenout poděkovat trenérům Tomáš Golasovský, Ondřej Koňařík a hlavně Filipu Tichému za pomoc s organizací. Zároveň taky pochválit kluky z FC Dolní Bečva – Tobiáše Tichého, Tomáše Balána, Davida Karafiáta a Tomáše Vinklera, za to, že část prázdnin věnovali pomoci trenérům s mladšími spoluhráči z VFA.

Na závěr bych rád zhodnotil celý týden slovy:

,,Byli jste skvělí kluci!“

Vašek Vinkler
Vašek Vinkler
vac.vinkler.81@gmail.com