Memoriál Jana Macíčka v Žilině u NJ – další díl MiniMoravy, který přinesl anglické počasí, super fotbal, ale i novou spolupráci

Memoriál Jana Macíčka v Žilině u NJ – další díl MiniMoravy, který přinesl anglické počasí, super fotbal, ale i novou spolupráci

V sobotu 5.10.2019, přestože předpovědi počasí avizovaly déšť a teploty pod 10°C, si dali v Žilině u NJ dostaveníčko borci přípravkových kategorií ročníku 2012 a ml. na Memoriálu Jana Macíčka (21.díl MiniMoravy), aby poměřili svoje síly se svými vrstevníky z různých ligových a městských klubů Moravy a Slovenska.

I když se předpovědi naplnily, na hřišti byl během tří hodin vidět skvělý fotbal 7 letých dětí v plném nasazení – nevadil déšť, ani bahno. Naopak, spíše bylo vidět, že si to někteří vyloženě užívají. I některé maminky, které měly prvotně striktní postoj ,,nehraješ, budeš nemocný“ povolily a kluci měli super fotbalový zážitek okořeněný o něco, co v našem dětství bylo normální – být po hře jako „čuňata“.

Nakonec spolu poměřily síly týmy jako SK SIGMA Olomouc, AS Trenčín, FK FOTBAL Třinec, MFK Vítkovice, SK Zlín 1931, VFA, SK PRIMUS Příbor, FK Nový Jičín.

I místní samurajové a svěřenci TJ SOKOL Žilina předvedli, že pokud budou i nadále poctivě trénovat a hrát „s chutí“, mohou v pohodě držet krok s kluky z velkých městských klubů.

Projekt MiniMorava Valašské Fotbalové Akademie (VFA) má za cíl zprostředkovat klukům z menších klubů, jako je právě TJ Sokol Žilina, možnost zahrát si proti kvalitním soupeřům, aniž by děti musely přestupovat a dojíždět do jiných větších klubů.

Projekt tentokrát zaštítili kluci z vedení místního TJ Sokol Žilina a poskytli mu výborné zázemí. Nadšenci, kteří spolu s ostatními dlouhodobě staví fotbal v této okrajové části Nového Jičína (ve stínu městského partnera FK Nový Jičín) od nejmenších kategorií až po ty mužské. Obětují svůj čas a síly za smělým a nemalým cílem – pomoci českému fotbalu přežít.

VFA má za jeden z cílů právě podporovat tyto menší kluby, aby mohly ukázat, že i u nich se dělá dobrý fotbal. Aby tyto kluby byly vidět a dostávaly patřičnou podporu z různých stran, protože snad každý, kdo chce pracovat s mládeží a dělá to od srdce, si ji zaslouží, ne?

Díky projektu VFA, a hlavně spolupráci s takovými kluby jako je TJ Sokol Žilina, pak rodiče nadanějších kluků nemusí v tomto přípravkovém věku vzhlížet k městským klubům, ale dostanou patřičné herní vytížení i ve svých klubech. Menší kluby se poté nerozpadají pod tíhou odchodů kluků za ,,lepším“ fotbalem.

VFA i TJ Sokol Žilina si po realizaci této akce přislíbila další spolupráci a účast na vzájemných projektech pro Vaše děti na Valašsku a Novojičínsku. 🙂

Vašek Vinkler
Vašek Vinkler
vac.vinkler.81@gmail.com