MiniMorava 16 – VFA hrála poprvé na velké hřiště

MiniMorava 16 – VFA hrála poprvé na velké hřiště

V sobotu 8.6.2019 jsme pořádali poslední triangl v sezóně 2018/2019.

I když tentokrát obsazení odpovídalo nabitému programu ligových mužstev. Nikdo z obvyklých týmů jako Baník, Sigma, Opava nebo Slovácko tentokrát nedojeli. I přesto se podařilo zejména v kategorii 2011/12 uspořádat kvalitní triangl pro 6 týmů. V prostřední kategorii se sešli kvalitní týmy z Frýdku a Třince. V nejstarší kategorii jsme tentokrát změřili síly pouze s kvalitním týmem Staré Bělé, ale za to jsme si společně poprvé vyzkoušeli velké hřiště a hru 10+1 , což byl pro kluky velký zážitek !!!

Kluci z VFA 2011/12 dokázali v každém zápase nasázet hodně gólů a jejich radost neznala mezí. Tým byl složen z hráčů Zašové, Krhové, Zubří, ValMezu a všichni hráči ukázali své silné stránky. Každý zápas byl plný bojovnosti a ukázek střelby ze všech pozic. Výhodou byly velké brány 2*5m, což byla pro kluky velká motivace ke střelbě.

Do týmu ročníku 2009/10 jsme tentokrát dávali kvalitu dohromady jen těžce, protože v neděli na některé kluky z VFA čekalo finále OFS za své kluby v Karolince a proto se sobotního trianglu nemohli zúčastnit..

U ročníku 2007/8 se dal dohromady tým složený z hráčů Zašové, Vigantic, Kateřinic, ValMezu a Dolní Bečvy. Na výběru šla vidět chuť zahrát si kvalitní fotbal a největším zážitkem byla pro kluky hra na velké hřiště s časem 2 x 30 min.

Celodenní akce VFA se vydařila, jak MiniMorava, tak i UHER festival pro nejmenší. Ač slunce pálilo jak ve Španělsku, na výkonech kluků to nebylo znát a s úsměvem odcházeli domů.

Ondřej Koňařík
Ondřej Koňařík
ondrej.konarik@gmail.com