MiniMorava – Na Juřince bylo k vidění zápolení fotbalových rivalů FC Baník Ostrava a SFC Opava

MiniMorava – Na Juřince bylo k vidění zápolení fotbalových rivalů FC Baník Ostrava a SFC Opava

V sobotu 25.9.2021 se díky podpory TJ Juřinka mohla odstartovat podzimní část  projektu  MiniMorava 2021 (série trianglů pro mládeže), který již pátým rokem organizuje VFA – Valašská fotbalová akademie.

 
Tentokrát se na Juřince setkaly mládežnické  týmy (r.2012/2013) FC Baník Ostrava, SFC Opava, FK Nový Jičín, VFA, TJ Valmez a poprvé byl přizván i další  valašský tým  SK Hrachovec. 
 
Jak sám titulek napovídá byl v poddání všech účastníků vidět pěkný fotbal hraný ve vysokém tempu, kdy nikdo z hráčů si nedovolil vypustit žádný z mnoha soubojů. Ve 12 hodin měli všechny týmy za sebou 120minut hry ,,na hraně“ svých sil. Každý z odehraných  20 zápasů, byl z pohledu kvality týmů rovnocenným mačem.
 
Pan Hříva a lidé kolem klubu TJ Juřinka, dokázali pro účastníky a diváky MiniMoravy připravit příjemné zázemí a pestré občerstvení, které dokreslilo výbornou fotbalovou atmosféru – pěkný kombinační  fotbal a k tomu dobrá klobása.

 
MiniMorava je  projekt, který dává příležitost hráčům  z valašských klubů (r.2014 až 2009)  si zahrát nad rámec svých klubových povinností právě proti takovým to kvalitním týmům (z řad ligových a městských klubů Moravy a SK). Cílem je dát možnost hráči  z našeho okresu  porovnat své dovednosti s hráči stejného věku z těchto  týmů. To vše v rámci myšlenky VFA ,,bez přestupů, bez závazků“. 
 
Více se projektech pro mládež z dílny VFA  – Valašské fotbalové akademie naleznete na www.vfa2017.cz.
 
Příště zavítá projekt do Bělotína, kde se představí týmy jako například SFC Opava, FASTAV zlín,1.FC Slovácko, YFTA Olomouc nebo JUVENTUS Žilina. 
 
Těšíme se na Vaši návštěvu
Vašek Vinkler
Vašek Vinkler
vac.vinkler.81@gmail.com