Nejmladší kategorie VFA si užila první ze série tréninků pod vedením trenérů SK SIGMA Olomouc

Nejmladší kategorie VFA si užila první ze série tréninků pod vedením trenérů SK SIGMA Olomouc

V úterý 20.11.2018 jsme opět přivítali trenéry SK Sigma Olomouc Romana Klimeka a Tomáše Palinka, nyní již při tréninku v hale ZŠ Zašová. Tímto jsme načali sérii otevřených tréninků VFA s SK Sigma Olomouc pro různé kategorie v halové sezóně 2018/2019. Přehled dalších tréninků můžete najít zde: http://www.vfa2017.cz/projekty/specialni-treninky/

První trénink byl určen dětem ročníku 2010 a mladší. Odstartovaly jej pohybové hry, ze kterých se plynule přešlo do průpravných cvičení a her. Celý dvouhodinový trénink vyústil ve společný fotbálek, kdy se i oba olomoučtí trenéři rádi zapojili do hry.

Jako trenéra mě závěrem potěšila pozitivní zpětná vazba trenérů ze Sigmy za přístup, soustředění a zápal do tréninku ze strany zúčastněných kluků. V následném krátkém rozboru tréninku jsme se shodli na stejných principech ve výchově těchto nejmladších kategorií – školičky a mladší přípravky. Je dobré slyšet, že VFA je dnes naladěna na stejné vlně jako její větší partner.

Děkujeme Romanovi a Tomášovi za jejich čas a super trénink.

Každý takovýto trénink je i pro mě coby trenéra novou inspirací. Myšlenkou VFA je otevřenost i pro jiné trenéry z Valašska – tak příště naviděnou, přátelé!

 

Vašek Vinkler
Vašek Vinkler
vac.vinkler.81@gmail.com