Ohlédnutí za UHER festival TOUR jaro 2019

Ohlédnutí za UHER festival TOUR jaro 2019

VFA zorganizovala během května a června  několik akcí formou UHER festivalů. Jedná se o otevřený projekt na podporu rozvoje nejmladších fotbalistů ve smyslu ,, kdo přijde – hraje“. Na Valašsku a Novojičínsku se projektu zúčastnilo přes dvě desítky klubů a v arénách se utkalo celkem přes 500 dětí.

VFA začala naplňovat cíl roku 2019 a přenesla místo pořádání tohoto projektu ze Zašové i do jiných obcí. Ve spolupráci s organizacemi jako je TJ JISKRA Krhová, FK PRIMUS Příbor, OFS Nový Jičín, FC Rožnov pod Radhoštěm se podařilo přitáhnout další děti k fotbalu.

Aktivním přístupem k pořadatelství projektu se nám společně podařilo oslovit i další kluby, které vůči projektu směřovaly pozitivní zpětnou vazbu a zúčastnily se i opakovaně. Během roku se k projektu připojily například celky FC Kateřinice, TJ Sokol Jarcová, FC Kopřivnice, MFK Frýdek – Místek, TJ SLOVAN Havířov, ale i FC Baník Ostrava.

Projekt oslovil i GTM Radima Dreslera z OFS Nový Jičín, který sám zorganizoval obdobu projektu v Jeseníku n.O. a Příboru a nyní plánuje pokračovat v myšlence na Novojičínsku a podporovat tak nábor a práci s nejmenšími u všech klubů v jeho regionu.

Společně s Radimem se nám podařilo inspirovat další GTM a trenéry mládeže, kteří o tomto projektu přemýšlí, přičemž inspirace je jednou z hlavních hodnot VFA.

UHER festival TOUR bude za neodmyslitelné podpory generálního partnera UHER company s.r.o. pokračovat i nadále a již nyní plánuje druhou etapu roku UHER festival TOUR podzim 2019.

VFA by chtěla posunout projekt k dalším dětem a klubům na Valašsku a Novojičínsku. Plánujeme a nyní domlouváme další místa pro pořádání tohoto projektu tak, aby oslovil území v radiusu cca 30km okolo Zašové a podpořil tak nejmenší borce v této oblasti.

Myšlenkou je přitáhnout do místa pořádání ideálně asi 60% klubů ,,vzdálenějších“ a 40% zaplnit kluby a dětmi z blízkého okolí (tento poměr se může lišit). Každá akce by měla oslovit přes 150 dětí, které se budou bavit fotbalem. Neměla by jen přitáhnout děti ke sportu, ale také pomoci pořádajícímu klubu prezentovat se ve své obci jako aktivní spolek, který myslí i na společenský dopad své činnosti.

VFA by také ráda zopakovala úspěšný ,,Turnaj školek“, který proběhl v Rožnově p.R. ve spolupráci SVČ Rožnov p.R. a FC Rožnov p.R. a zúčastnily se ho v prvním ročníku 4 mateřské školy a na 150dětí. VFA má reálný sen, aby se turnaj MŠ ve formě UHER festivalů stal pravidelnou součástí ročního sportovního programu většiny měst a obcí v regionu a motivoval děti k pohybu a aktivnímu sportování.

Závěrem chci poděkovat všem, kteří pomohli na organizaci projektů. Díky patří i všem účastníkům, kteří svým pozitivním přístupem posilují kroky VFA na své misi – ,, kvalitní fotbal pro děti na Valašsku a okolí“.

Těšíme se na Vás !!!

Více o projektu se můžete dozvědět na našich webech : http://www.vfa2017.cz/projekty/uher-festivaly/

Fotky z akcí VFA, díky předsedovi SK Zašová 1926 Janu Blablovi, můžete pravidelně sledovat v albech na: https://skz1926.rajce.idnes.cz/

Vašek Vinkler
Vašek Vinkler
vac.vinkler.81@gmail.com