Otevřený trénink VFA pro každé dítě i trenéra

Otevřený trénink VFA pro každé dítě i trenéra

V pátek 15.3.2019 pořádala VFA otevřený trénink pro všechny kluky, holky i trenéry. Původně měl trénovat šéftrenér Sigmy Olomouc Michal Hrubý, ale vzhledem k jarním prázdninám na Olomoucku a pracovnímu vytížení dalších trenérů, očekávané auto z Olomouce nedorazilo. Oba tréninky si nouzově připravil šéftrenér VFA Ondra Koňařík.

Školička si vyzkoušela pohyb s míčem, i bez míče, a přitom kontrolovat zrakem okolí. Poté hráči absolvovali „rvačku“ na žíněnkách a učili se padat pomocí skluzavkové žíněnky. Kluci si to užili a nejraději by pokračovali i další hodinu. Ale to už byl na řadě trénink pro mladší přípravku.

Mladší přípravka se věnovala úpolům v rozvinutější podobě. Úpoly jsou pohybové aktivity zacílené na kontaktní fyzické překonání partnera. Pomáhají u mládeže rozvíjet kondiční a koordinační pohybové schopnosti, odvahu, sebekontrolu, soutěživost, bojovnost. Pak jsme zkoušeli, jak kluci dokážou ubránit míč a naopak, jak jej mohou získat pomocí „závory“. Na konci si zkusili „housenku“, a tím pro ně 2 hodiny plné intenzivní zábavy skončily.

Kluci byli nadšení a ocenili trénink jedničkou. Jsme rádi, že se také přijeli k nám inspirovat trenéři z jiných klubů – tentokrát z Krhové a Jarcové.

Už se těší na setkání za měsíc se starší přípravkou a mladšími žáky. >> podrobnosti zde <<

Ondřej Koňařík
Ondřej Koňařík
ondrej.konarik@gmail.com