Parasol Cup Wrocław

Parasol Cup Wrocław

Fotbalová mladší přípravka TJ Zašová se zúčastnila 28.5.- 29.5. dvoudenního turnaje v Polské Vratislavi, kde zastupovala naši malou obec v těžké konkurenci ligových celků Polska. Turnaj pořádal fotbalový tým Parasol Wroclaw a byly zde zastoupeny ročníky od 2010-2005. My jsme se účastnili turnaje pro kategorii 2007-2008, ve které bylo přihlášeno celkem 14 týmů.

Organizátor turnaje rozdělil naši kategorii do dvou skupin po sedmi týmech. Systém hry byl každý s každým ve skupině na jedenkrát sedmnáct minut. První tři z každé skupiny postupovali do Ligy mistrů (o 1.-7.místo) automaticky a čtvrtí museli zvládnout ještě jedno utkání, které rozhodovalo o tom, kdo postoupí a kdo bude hrát (pouze) Evropskou ligu o 8-14.místo.
My jsme bojovali jako lvi v obrovské konkurenci a díky tomu jsme skupinu končili na krásném čtvrtém místě. A tak nás čekal fotbalový rozstřel s AP Duda, která ve své skupině skončila také na čtvrtém místě. Boj trval sedmnáct minut, ale pro nás to byla věčnost, protože na začátku hry jsme se dostali do vedení a drželi jsme se, ač nás soupeř atakoval a tvrdě na nás dorážel. Dvě minuty před koncem zápasu se soupeři podařilo srovnat skóre na 1:1. My jsme však neztratili nervy a těsně před koncem zvyšujeme na 2:1 a po závěrečném hvizdu rozhodčího se vrháme směrem k trenérům, kteří se slzami v očích opouštějí pomezní čáru a za silných emocí s námi zpívají naši hymnu. Tím je postup do ligy mistrů zajištěn a plán pro turnaj ve Vratislavi splněn. (Jen pro dokreslení síly soupeře – AP Duda nakonec v Evropské lize skončila první). Tím pro nás skončil sobotní turnaj po dvou hodinách čistého času na hřišti.

V neděli ráno nás čekal boj v Lize mistrů, kde to nebyla žádná procházka okresním přeborem, ale tvrdý boj s těmi nejlepšími týmy Polska. Naše srdce a touha hrát krásný fotbal nás nutil hrát naplno a nevypustit jedinou vteřinku zápasu a díky tomu jsme dokázali hrát vyrovnané souboje i s těmi nejlepšími týmy. Posuďte sami: Parasol Wroclaw 750.000 obyvatel, Calisia Kalisz 120.000 obyvatel atd., a my kteří naplníme sotva jednu třídu ve škole?

Konečné šesté místo v prestižním Polském ligovém turnaji je pro nás víc než jsme očekávali.

 

Ondřej Koňařík
Ondřej Koňařík
ondrej.konarik@gmail.com