ROBE X-Games 2019

ROBE X-Games 2019

Třetí červnová sobota 15.6.2019 patřila na Dolní Bečvě fotbalovému turnaji ROBE X-GAMES 2019. Akci zorganizovala Valašská Fotbalová Akademie (VFA) ve spolupráci s FC Dolní Bečva.

Zúčastnilo se 36 týmů ročníku 2011 a mladších z Česka, Slovenska a Polska. Nechyběly ani takové hvězdné kluby jako AC Sparta Praha, SK Slavia Praha, FC Baník Ostrava, AS Trenčín, SK Zlín 1931 či FC Zbrojovka Brno.

Turnaj pro danou věkovou kategorii pojali organizátoři jako festival fotbalu, na němž nejsou důležité kolektivní výsledky, ale zejména individuální výkony a radost ze hry a vstřelených gólů. Tomu byl podřízen i rozpis utkání ve skupinách, aby na sebe nejprve dopoledne narazily nejvzdálenější týmy a odpoledne pak týmy dle výkonnosti, které si zahrály fotbal na hraně svých možností bez evidence výsledků.

A právě proto i závěrečný ceremoniál s patronem turnajem exreprezentantem ČR Martinem Kotůlkem byl vyhlášením 36 tahounů týmů, 36 hrdinů dne a poděkováním 70 trenérům za jejich celoroční práci s mladými hráči.

Pořadatelé dostali od loučících se hostů turnaje skvělou zpětnou vazbu, všem se líbil systém turnaje a také duch celé akce, který se nesl v pohodovém stylu pro děti i rodiče.

Velké díky patří organizátorům z VFA a zejména nadšené partě fotbalového klubu z FC Dolní Bečva v čele s jeho předsedou Milanem Matulou a vedoucím organizačního týmu Zbyňkem Pavlicou.

VFA a FC Dolní Bečva si velmi váží podpory svých partnerů, díky které se mohl tento nezapomenutelný zážitek pro mladé talenty z Valašska uskutečnit.

Hlavní poděkování patří generálnímu partnerovi firmě ROBE lighting s.r.o. 🙂

Mezi další podporovatele patří UHER COMPANY s.r.o., MP Krásno, a.s., Vakuum servis, s.r.o., MBG BONUSIA a.s., Autocentrum Lukáš s.r.o., EP Rožnov a.s., OFS Vsetín, Zlínský KFS, Obec Dolní Bečva, ZŠ Dolní Bečva, Reality Kocourek s.r.o., Cyrilovo pekařství s.r.o., ROLF Antikor s.r.o., V.K.P. spol.s.r.o., Vojkůvka s.r.o., H.J.H. PIPETECH spol. s.r.o., AGH VLT a.s., Elektro Pavlica s.r.o., Kancelářské židle.com, FANA CZ s.r.o., Gastro Ostřanský

Tým VFA plánuje do budoucna pořádat podobné akce po celém Valašsku a hledá další kluby, které by chtěly takovou akci ve spolupráci s VFA uskutečnit. Více podrobností na www.vfa2017.cz.

 

Fotogalerie z turnaje je k dispozici na: https://skz1926.rajce.idnes.cz/ROBE_X-Games_2019

 

 

Vašek Vinkler
Vašek Vinkler
vac.vinkler.81@gmail.com