Tréninky s FC Baník Ostrava v Zašové vedl ,,Trenér roku“ Zdeněk Grygar

Tréninky s FC Baník Ostrava v Zašové vedl ,,Trenér roku“ Zdeněk Grygar

V pátek 13. 4. 2018 uspořádala VFA ve spolupráci s FC Baník Ostrava v Zašové zajímavé odpoledne pro milovníky fotbalu z řad trenérů, dětí i rodičů.
Konal se modelový ukázkový trénink FC Baník Ostrava na našem hřišti pod vedením šéftrenéra přípravek FC Baník Ostrava Zdeněk Grygara s kluky ve věku 4-12 let z různých koutů Valašska trénujících pod hlavičkou VFA.

Od 15 hodin bylo na hřišti rušno a přes 60 dětí si užilo tréninky plné pohybu a zábavy, ve kterých Zdeněk Grygar učil děti postupně pozornosti, samostatnosti rozhodování, plnému nasazení a radosti z výhry. Trénink probíhal za slunečného počasí a kluci prožili trénink plný smíchu a aktivity, ke kterému je Zdeněk úžasně motivoval formou koučingu a zábavných her, cvičení a soutěží. Trenéři VFA při trénincích aktivně pomáhali a odkoukávali, jak trenér FCB komunikuje s kluky a podněcuje jejich aktivitu a touhu hrát. Pokud jsme se zeptali kluků po tréninku, jak jim tento typ tréninků vyhovoval, slyšeli jsme jen samé nadšené reakce, že by chtěli pokračovat a ne jít domů. Jak moc pozitivně na děti působí tento v současnosti preferovaný trenérský přístup, si mohli ověřit i přítomní rodiče, kteří se zájmem sledovali výkon svých dětí i trenérů. Trénink každé věkové kategorie končil vítězným pokřikem a potleskem pro všechny, po kterém odcházeli spokojené a rozesmáté děti domů. Cíl sportovního odpoledne byl splněn.

Ondřej Koňařík
Ondřej Koňařík
ondrej.konarik@gmail.com