UHER festival ve Frýdku-Místku posunul tento projekt dál

UHER festival ve Frýdku-Místku posunul tento projekt dál

V sobotu 12.října 2019 uspořádala VFA již 29. UHER festival tentokrát ve spolupráci s klubem MFK Frýdek – Místek na městském stadionu STOVKY ve Frýdku.

Cílem spolupráce bylo posunout projekt dál a inspirovat další kluby i za hranicemi okresů Vsetín a Nový Jičín hrou v rychlém spádu a v arénách pro děti nejmenších ročníků narození 2013 a mladších.

Kamil Kořínek (vedoucí kategorie přípravek) se spolu s ostatními trenéry a rodiči z MFK Frýdek – Místek vložili do tohoto společného projektu a za podpory pěkného počasí se nám podařila opravdu super akce, která sklidila pozitivní ohlasy dětí, rodičů i trenérů.

Nakonec se festivalu zúčastnilo 24 týmů a pro zachování rychlého spádu zápasů jsme zvýšili počet arén ze 3 na 5. To by se nám nepodařilo, nebýt opětovné podpory generálního partnera projektu UHER festival TOUR společnosti UHER company s.r.o..

Zhruba přes 200 dětí za 4 hodiny nastřílelo hromadu gólů a mělo nespočet doteků s balónem. Každý tým měl za sebou 84 minut hry a to už je pořádná porce a zkušenost.

UHER festival tímto krokem oslovil nové týmy nejen z Frýdeckomístecka, ale i celého Moravskoslezského kraje. Mezi účastníky byly děti těchto klubů:

MFK Frýdek Místek
FC Baník Ostrava U7
FC Baník Ostrava U6
FK Baník Albrechtice
FK FOTBAL Třinec
TJ Sokol Ostravice
SK BESKYD Frenštát p.R.
BDSTAV Sedliště
FK Nový Jičín
FC Kozlovice
TJ Sokol Metylovice
TJ Sokol Fryčovice
TJ Sokol Kateřinice
TJ Sokol Kobeřice

Závěrem chceme poděkovat MFK Frýdek Místek za spolupráci a poskytnuté zázemí a těšíme se na další společnou akci. 🙂

Vašek Vinkler
Vašek Vinkler
vac.vinkler.81@gmail.com