Valašské fotbalové hody – letošní vrchol halových festivalů VFA pro školičky

Valašské fotbalové hody – letošní vrchol halových festivalů VFA pro školičky

Na Velký Pátek a následující sobotu sezvala Valašská fotbalová akademie (VFA)do Zašové 20 týmů z celé Moravy, aby jejich hráči předvedli své fotbalové umění a pobavili se pohybem v kategorii 2011 a mladší. A děti předvedly opravdu úžasné výkony, kdy v 90 utkáních na 6 hřištích padlo za oba dny přes 500 gólů. K vidění bylo na hřišti kromě gólů i hromada úsměvů, radosti a dokonce i tanec mezi zápasy, kdy děti tančily na motivy melodií písniček z pohádek a večerníčků.

O energii nejmenších se starala parta skvělých rodičů ročníku 2011, která nachystala pitný režim a ovocné mísy pro hráče, a také tombolu pro všechny děti na turnaji.

Odměnou za výkony byl dětem potlesk plné haly, možnost zahrát si v dresu FC Baník Ostrava a zlatá medaile pro každého účastníka. Nešlo totiž o vítěze turnaje, ale o společné vítězství rodičů a dětí – z radosti z pohybu a vytvoření pouta k pohybu u dětí. To se zašovské partě rodičů a trenérů VFA opět povedlo, o čemž svědčí pochvaly z řad trenérů i rodičů hostujících týmů z FC Baník Ostrava, MFK Hodonín, FC Vsetín, TJ Nový Jičín, TJ ODRA Petřkovice a dalších.

Vašek Vinkler
Vašek Vinkler
vac.vinkler.81@gmail.com