VFA na nástupu v derby 1.HET ligy FC BANÍK Ostrava a SIGMA Olomouc

VFA na nástupu v derby 1.HET ligy FC BANÍK Ostrava a SIGMA Olomouc

V pátek 20.10.2017 se tým starší přípravky SK Zašová 1926 ročníků 2007, 2008 vydal na zájezd do Ostravy, kde jej nejprve čekal turnaj partnerských klubů akademie FC Baník Ostrava a poté nástup s ligovými hráči při televizním utkání HET ligy FC Baník Ostrava – SK Sigma Olomouc a nakonec vyvrcholení: poločasový zápas proti FC Baník Ostrava U11 před plným stadionem FCB.
Kluci si zájezd parádně užili, když nejprve na turnaji nenašli přemožitele kromě týmu FC Baník Ostrava, a pak hurá na stadion. Nejprve se převlékli do originálních dresů SK SIGMA Olomouc a už čekali v tunelu, až si plácnou s Milanem Barošem – hrající legendou ostravského klubu. Poté už přišel na řadu velký nástup s baníkovskou hymnou, následně sledování první poloviny utkání a čekání na poločasový zápas. A už je to tady – branky jsou na svém místě a zápas začíná. SK Zašová 1926 dokonce vsítí gól, což je pro střelce životní zážitek! A za chvíli konec – kluků se zdá, že tak rychle nemůže 15 minut utéci, ale je to tak. A přichází velké překvapení!! Trenéři Baníku berou hráče za ruce a jdou s nimi poděkovat dívákům na každou tribunu. Vyvrcholením je děkovačka před Baníkovským kotlem – kluci jsou u vytržení.
Trenéři SK Zašová 1926 tímto děkují zástupcům vedení mládeže FC Baník Ostrava za mimořádný zážitek pro kluky a věří, že budou moci tyto služby Baníku oplatit ve formě propagace klubu FCB na Valašsku a dodávkou kvalitních hráčů z valašského regionu.
Po 23. hodině se zašovský zájezd vrací zpět do rodné Zašové a tento zážitek zůstává pro kluky jako sen v jejich hlavách. Jen fotky a archiv České televize ukazují, že se něco tak mimořádného stalo… Děkujeme !

Ondřej Koňařík
Ondřej Koňařík
ondrej.konarik@gmail.com