VFA na návštěvě na SPARTAKU Trnava

VFA na návštěvě na SPARTAKU Trnava

Při páteční cestě na mezinárodní turnaj BOGY CUP 2023 jsme využili možnost navštívit stadion prvoligového slovenského týmu SPARTAK TRNAVA.

Náš průvodce Mišo, mimochodem trenér mládežnického týmu Spartaku nás přivítal u sochy legendy místního klubu Antona Malatínského, podle kterého je také stadion pojmenován.
Prvním zastavením na stadionu s kapacitou 19.200
diváků byla síň slávy. Tam si kluci mohli prohlédnout nejen poháry a dresy týmu, ale také fotky
z dnešního pohledu nevídaného týmového úspěchu SPARTAKU TRNAVA, který se dostal v roce 1969 do semifinále EPM – předchůdce dnešního Champions League, kde vypadl s AJAXEM AMSTERDAM v čele s  legendárním Johanem Cruyffem.
Kluci měli možnost posadit se i do křesel, kde hráči bílých andělů, jak se týmu SPARTAKU TRNAVA přezdívá podepisují své profesionální smlouvy a kdo ví, jestli se někdo z našich chlapců nedočká jednou také takové smlouvy.
Přes hráčské šatny jsme se pak dostali přímo na hřiště, kde jsme pouze dotekem vyzkoušeli hebkost dokonalého trávníku. Tento se již připravuje na 100.výročí založení místního klubu, kdy se SPARTAK utká 22.7.2023 se španělským týmem FC VALENCIA.
Na závěr jsme našemu skvělému sprievodcovi poděkovali a přátelsky se rozloučili s tím, že se na turnaji potkáme možná jako soupeři 🙂
autor Zdeněk Jantač
Vašek Vinkler
Vašek Vinkler
vac.vinkler.81@gmail.com