Zlatí kluci ročníku 2009 na turnaji v Bohumíně porazili Baník i polský Tworkow

Zlatí kluci ročníku 2009 na turnaji v Bohumíně porazili Baník i polský Tworkow

V neděli 11. března 2018 se zúčastnila mladší přípravka VFA při SK Zašová 1926 halového turnaje v Bohumíně. V krásné sportovní hale Bospor Bohumín se hrálo na dvou hřištích s různým povrchem (polyuretan a umělá tráva). Naši kluci se s touto zvláštností vypořádali skvěle.

Turnaje se zúčastnilo osm týmů, které byly rozděleny do dvou skupin. Ve skupině B jsme se utkali postupně s Hlučínem, Karvinou a domácím týmem z Bohumína. Skupinu A vytvořili Baník Ostrava, Odra Petřkovice, Albrechtice a polský účastník Tworkow.

První dva týmy z každé skupiny postoupily do tzv. Ligy mistrů (o 1.- 4. místo) a týmy na třetím a čtvrtém místě do Evropské Ligy (o 5.- 8. místo).

V úvodním utkání byli našim soupeřem kluci z Hlučína a po velmi dobrém výkonu jsme zvítězili 5:0. Druhý zápas jsme sehráli proti Karviné a opět jsme předvedli výborný fotbal. Po výsledku 3:0 jsme si připsali další tři body do tabulky a tím jsme si zajistili účast v Lize mistrů. V závěrečné utkání jsme se střetli o vítězství ve skupině s Bohumínem. Přestože jsme herně svého soupeře převyšovali, nedařilo se nám vstřelit branku a soupeř nás krátce před koncem potrestal a zvítězil 1:0.

V semifinále tak na nás čekal velmi kvalitní soupeř, vítěz skupiny A, polský Tworkow. Naši kluci ovšem podali výborný výkon a odměnou jim byl postup do finále po vítězství 2:0. Ve finále jsme se podruhé v turnaji potkali s domácími borci z Bohumína. Moc jsme si přáli oplatit jim porážku ze skupiny. Po skvělém výkonu podpořeném velkou bojovností jsme svému soupeři nedovolili skórovat, sami jsme vstřelili dvě krásné branky a zaslouženě jsme se stali vítězi turnaje a získali zlaté medaile s pohárem.

Velké poděkování patří kromě týmu také početné skupince z řad rodičů, kteří naše kluky po celou dobu turnaje stále neúnavně podporovali a hlasitě fandili. 🙂

Tomáš Brnovják
Tomáš Brnovják
tomas.brnovjak@seznam.cz